ROLETY SUPER MINI PLUS


CHARAKTERYSTYKA ROLETY SUPER MINI PLUS

Rolety materiałowe SUPER MINI PLUS są przeznaczone do osłony mniejszych powierzchni, więc idealnym zastosowaniem jest osłonięcie skrzydła okiennego. na wyposażeniu tych roletek sa małe wieszaczki które służą do zamocowania roletki na skrzydle okiennym. Kolor osprzętu jest biały. Materiały stosowane do produkcji gładkie, drukowane lub żakardowe pokryte są specjalnym impregnatem, co uszczelnia tkaninę i zapobiega nadmiernemu osiadaniu kurzu.

Do wyboru mamy w kolekcji kilkaset wzorów.

POMIAR ROLET SUPER MINI PLUS

Mierzymy szybę skrzydła okiennego i zapisujemy na kartce szerokość i wysokość. Do szerokośi dodajemy z każdej strony kilka centymatrów (nie więcej niż odległość od szyby do klamki) - jajczęściej 2 x 2 cm, zaś do wysokośći dodajemy szerokość ramy okiennej (najczęściej około 7cm w zależności od typu okna). Tak podany wymiar należy podać zaznaczając że jest to wymiar materiału. Ponadto należy określić z której strony ma być mechanizm łańcuszkowy.(P lub L)
Można również określić długość łańcuszka.
Standardowe długości wynoszą ok 70 cm. Długość należy ustalić w zależności od wysokości na jakiej zawieszona jest roleta.
Należy pamiętać, że zbyt krótki utrudnia przewijanie, zaś zbyt długi przeszkadza.


MONTAŻ ROLET SUPER MINI PLUS


Do montażu na skrzydle okiennym nie potrzebujemy nic. Roletę zakładamy po prostu na skrzydło okienne. Gdyby Między ramą a wieszaczkami był zbyt duży luz należy dogiąć blaszki mocujące lub też przylepić je taśmą dwustronną do ramy.

CZYSZCZENIE ROLET SUPER MINI PLUS


Aby odświeżyć rolety materiałowe należy:
- miotełką do kurzu delikatnie zmieść kurz z rozwiniętej rolety
- w przypadku miejscowych zabrudzeń mależy po rozwinięciu rolety przetrzeć je gąbką z delikatnym płynem piorącym. następnie czynność powtórzyć po wypłukaniu gąbki w czystej wodzie
- gąbka powinna mieć delikatną fakturę
- nie należy trzeć mocno, aby nie wytrzeć impregnatu tkaniny